koty i psy

Hodowla "Marakaja FCI"

Siberian Husky

Siberian Husky
Więcej

kynologia.pl - protal kynologiczny
 
Akoya jest suczką sprowadzoną z węgierskiej hodowli "Explorer", która prowadzi hiszpańską linię hodowlaną "ARTIC BLUE". Z linii tej wywodzi się Zwycięzca Świata - Artic Blue's DALLAS COWBOY, który jest dziadkiem Akoi, natomiast babcia Artic Blue's LADY STENSON jest Zwyciężczynią Europy. W rodowodzie Akoi pojawia się trzykrotnie Catstan's RUNNING WITH THE DEVIL, który został uznany za najlepszego reproduktora Hiszpanii i Francji. Jego potomkowie Artic Blue's TEXAS RANGER jest Zwycięzcą Świata z roku 1996, natomiast Artic Blue's GLACIER WIND - Zwycięzcą Świata roku 2001.

Akoya po raz pierwszy w klasie młodzieży była wystawiana na wystawie Miedzynarodowej w Katowicach w 2003 roku, gdzie pokonała 17 suczek otrzymując tytuł Zwycięzcy Młodzieży oraz Best Junior (wygrała porównanie z psem). Młodzieżowego Championa Polski ukończyła będąc na 3 kolejnych wystawach w niespełna 2 miesiące. Nie mając ukończonych 2 lat uzyskała tytuł Championa Polski.

W sumie była oceniana przez 19 sędziów krajowych i zagranicznych, zawsze otrzymywała oceny doskonałe. Największym sukcesem Akoi był występ na międzynarodowej wystawie w czeskiej miejscowości Mladá Boleslav, gdzie na ringu głównym konkurowała z innymi zwycięzcami ras o tytuł Najlepszego Psa Grupy V, a później o tytuł Najładniejszego Psa drugiego dnia wystawy. Ostatecznie zdobyła ten tytuł, a także była drugim psem na Best in Show.

Aktualnie Akoya jest w połowie drogi do interchampionatu.